INFORMACJE OGÓLNE O POŁĄCZENIU
Planowane połączenie

W dniu 19 października 2020 roku, w następstwie strategicznych decyzji podjętych przez obydwa Towarzystwa, zarządzanie funduszami Aegon PPK zostało przekazane przez Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
do Pocztylion-Arka Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A.
 

W dniu 13 kwietnia 2021 roku, Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie funduszy Aegon PPK i PPK Pocztylion.

Dokonane połączenie jest kolejnym krokiem po przejęciu zarządzania funduszami i odzwierciedla misję naszego Towarzystwa, jaką jest koncentracja na oferowaniu inwestycyjnych produktów emerytalnych.

pocztylion_list_ikona_1
O nas

Pocztylion-Arka jest instytucją finansową z międzynarodowym kapitałem - wspólnym przedsięwzięciem światowych korporacji finansowych i największego polskiego przedsiębiorstwa sieciowego.
Naszymi akcjonariuszami są: BNP Paribas Cardif, Invesco Holding, KEP i Poczta Polska. Jesteśmy na rynku od 1998 roku, obsługujemy ponad pół miliona klientów i zarządzamy aktywami o wartości blisko 3 miliardów złotych.

W PPK współpracujemy z Invesco, globalną firmą inwestycyjną z siedzibą w Atlancie w Stanach Zjednoczonych, która zarządza funduszami o wartości ponad 1,4 biliona dolarów i posiada bogate doświadczenie w produktach emerytalnych.

Invesco jest strategicznym doradcą w rządowym programie emerytalnym w Wielkiej Brytanii, na którym wzorowane jest PPK w Polsce.
Invesco jest również doradcą inwestycyjnym naszego towarzystwa Pocztylion-Arka.

pocztylion_list_ikona_2

Invesco jest dumne z partnerstwa z Pocztylion-Arka, które realizujemy poprzez Invesco Investment Solutions - zespół specjalistów skoncentrowany na dostarczaniu najwyższej jakości usług klientom i wykorzystujący nasze globalne możliwości, skalę i infrastrukturę Invesco. Dzięki bogatemu doświadczeniu na rynkach emerytur pracowniczych, nasz zespół jest w stanie zapewnić dla Pocztylion-Arka specjalistyczną wiedzę praktyczną, własne autorskie rozwiązania analityczne i kompleksowe wsparcie dla członków.

Invesco is proud to be partnering with Pocztylion-Arka through Invesco Investment Solutions, a multi-asset team focused on delivering a superior client experience by leveraging Invesco’s global capabilities, scale and infrastructure. With a wealth experience in the DC Pensions market, this well-resourced group are able to provide to Pocztylion-Arka practitioner expertise, strong proprietary analytical capabilities and end-to-end support resources for members.


                Mark Humphreys,
                Head of EMEA Client Solutions, Invesco Ltd.

Invesco
Czym jest połączenie funduszy

Połączenie oznacza, że cały majątek funduszy Aegon PPK został przesunięty do funduszy PPK Pocztylion, które weszły w prawa i obowiązki funduszy przejmowanych.
Konsolidacja funduszy nie wpłynęła na wartość oszczędności dotychczas zgromadzonych na rachunkach Uczestników Aegon PPK.

Proces połączenia nie wiązał się z żadnymi kosztami lub prowizjami, zarówno dla członków funduszy, jak też dla pracodawców obsługujących wpłaty.

szkolenie-1

 

Jeśli masz pytania na temat połączenia

Zostaw nam swoje dane - oddzwonimy do Ciebie.
Nasz konsultant odpowie na każde Twoje pytanie.

Copyright © 2020 Pocztylion-Arka PTE S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.